SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu, se stal letos opět oficiálním partnerem Ústeckého půlmaratonu 2016. Velká část závodu se totiž opět poběží přímo továrním areálem. Tříkilometrový úsek v blízkosti moderních výrobních zařízení jedné z největších českých chemiček je zcela výjimečnou částí závodu a nabízí oproti ostatním městům jedinečný zážitek.

Pozitivním konsolidovaným provozním hospodářským výsledkem před odpisy a úroky (ukazatel EBITDA) ve výši 486 mil. korun skončilo loňské hospodaření významné domácí chemičky, ústecké SPOLCHEMIE - Spolku pro chemickou a hutní výrobu, a. s.

Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s. oznamuje plánované zahájení produkce v nové membránové elektrolýze v 2. polovině roku 2016. Nominální roční kapacita nového provozu bude 60.000dmt KOH a 43.000dmt NaOH.

Meziroční zvýšení tržeb o téměř 10 procent na 2,5 miliardy korun při současném vytvoření čistého zisku 71 mil. korun dosáhla významná česká chemička Spolek pro chemickou a hutní výrobu - SPOLCHEMIE za 1. pololetí letošního roku.

Společnosti Infraspol a CHS Epi ze skupiny Spolchemie Group se vedle Spolku pro chemickou a hutní výrobu staly dalšími z devatenácti firem, jejichž zástupci převzali koncem září z rukou vedení Svazu chemického průmyslu v Praze osvědčení o možnosti užívání prestižního loga Responsible Care.

Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost (SPOLCHEMIE) si dovoluje oznámit, že její dceřiná společnost pro výrobu epoxidových pryskyřic EPISPOL, a.s. obhájila v těchto dnech certifikát za výsledky dosažené při plnění záměrů a cílů dobrovolného programu Responsible Care – Odpovědné podnikání v chemii.

SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a. s. potvrdila i v letošním, v pořadí již 21. ročníku této celostátní soutěže pořádané pod záštitou Hospodářské komory ČR, pozici nejvýznamnějšího exportéra Ústeckého kraje.

Po roční přestávce přivítají zaměstnanci Spolku pro chemickou a hutní výrobu znovu své obchodní partnery na veletrhu European Coatings Show 2015 v Norimberku.

Cenu za nejlepšího exportéra Ústeckého kraje převzal za Spolek pro chemickou a hutní výrobu v polovině prosince ředitel obchodního úseku Jan Křička.

Realizaci dvou významných investičních projektů zahájili v uplynulých dnech v areálu Spolku pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem.

  • 1
  • 2